Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: transport na życzenie w Gminie Wierzchowo

Na rzecz lokalnej społeczności: transport na życzenie w Gminie Wierzchowo fotolia.pl

Od sierpnia zeszłego roku w Gminie Wierzchowo funkcjonuje transport na życzenie. Jest to roczny pilotażowy program pn. "Transport na życzenie w Gminie Wierzchowo - Powiat Drawski".

Mieszkańcy Gminy Wierzchowo mogą zamówić usługę transportu z 24 godzinnym wyprzedzeniem. Transport odbywa się z miejsca wskazanego przez pasażera przy zamawianiu kursu do miejsca na terenie innej miejscowości gminnej wskazanej przez pasażera. A w przypadku miast (Złocieniec, Czaplinek) do określonych przystanków.

Kursy odbywają się w dni powszednie od 6:00 do 22:00 oraz w weekendy od 9:00 do 20:00 (oprócz dni świątecznych), łącznie przez 352 dni.

Przejazd busem można zamówić dzwoniąc na dyspozytornię, która znajduje się w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim (czynna od poniedziałku do piątku oprócz dni świątecznych, w godzinach od 7:00 do 19:00) lub przez aplikację mobilną Blees.

Gmina Wierzchowo miała problem z transportem publicznym, ponieważ był on tam nieopłacalny.

Transport na życzenie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Z pilotażowej usługi najczęściej korzystają osoby starsze dzięki temu bez większych problemów mogą dostać się do banku, do lekarza, na pocztę, do kościoła, czy na zakupy lub na jakieś lokalne wydarzenia.

Koszt usługi zależny jest od długości trasy i wygląda następująco:

Transport na życzenie to pilotażowy program realizowany przez Powiat Drawski w partnerstwie z Gminą Wierzchowo, którego celem jest eliminacja wykluczenia transportowego mieszkańców Gminy Wierzchowo.

Projekt realizowany jest w ramach Działania 7.6. Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: Powiat Drawski

Czw., 26 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska