Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Warto zobaczyć: Powiat Niżański - miejsce, które warto odkryć

Warto zobaczyć: Powiat Niżański - miejsce, które warto odkryć fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Nisku

Powiat Niżański położony w malowniczej Kotlinie Sandomierskiej, usytuowany po obu stronach rzeki San to miejsce charakteryzujące się bogatymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi oraz dużym potencjałem turystycznym.

Wiele tras rowerowych, pieszych ścieżek oraz szlak GreenVelo zachęcają do odbywania długich spacerów oraz wycieczek rowerowych. Rzeki Tanew oraz San przyciągają miłośników kajakarstwa, flisackich spływów galarami oraz wędkowania, natomiast stok w Krzeszowie wychodzi naprzeciw pasjonatom sportów zimowych. Turystów w sezonie letnim przyciąga bogata oferta wypoczynkowa zalewów w Podwolinie oraz Jarocinie, gdzie można pograć w siatkówkę, popływać rowerkiem wodnym, rozpalić grilla czy podziwiać krajobraz z wieży widokowej.

fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Nisku

Ciekawostki związane z bogatą historią regionu odkrywane są, dzięki zbiorom zachowanym w niżańskich muzeach tj. Muzeum Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem,  Muzeum Flisactwa Polskiego w Ulanowie, Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem, Zagrodzie Kowalskiej w Krzeszowie Górnym czy Muzeum Historii i Tradycji w Nisku.

fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Nisku

Powiat niżański wzbogaca dobrze rozwinięta baza gastronomiczna oraz noclegowa. Miłośnicy smacznej i zdrowej kuchni na co dzień delektują się regionalnymi specjałami w lokalnych restauracjach czy zajazdach. Na przełomie lata i jesieni warto wybrać się na dożynki powiatowe, Powidlaki czy Grzyby w Harasiukach, aby skosztować smakołyków przygotowywanych przez miejscowe gospodynie według starodawnych przepisów, ale również spędzić miło czas oraz pobawić się przy akompaniamencie znanych zespołów muzycznych. Fani sztuki i piękna mogą odwiedzić niżańskich artystów rzeźbiarstwa, malarstwa czy ceramiki porozmawiać z nimi o ich pracy, oglądnąć eksponaty lub nabyć je. Atutem regionu jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa, dzięki której turyści bez problemu mogą się przemieszczać. Mnogość dróg pozwala na szybkie dotarcie do najdalszych zakątków regionu.

fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Nisku

Wizyta w Powiecie Niżańskim dzięki różnorodności zapewni niezapomniane wrażenia, dostarczy miłych wspomnień oraz pozwoli złapać oddech od dnia codziennego. Serdeczność oraz otwartość w stosunku do gości to cechy wyróżniające mieszkańców Powiatu Niżańskiego.

fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Niskufot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Niskufot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Nisku


Jesteś zainteresowany bezpłatną promocją swojego powiatu, miasta, gminy na naszym portalu? Prześlij nam materiał na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wt., 21 Gr. 2021 0 Komentarzy
Joanna Gryboś-Chechelska
Redaktor Joanna Gryboś-Chechelska