Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jaka będzie cyfrowa transformacja w Krajowym Planie Odbudowy? Za nami Forum Teleinformatyki

Jaka będzie cyfrowa transformacja w Krajowym Planie Odbudowy? Za nami Forum Teleinformatyki fotolia.pl

Pandemia pokazała, jak ważne jest zwrócenie się ku cyfryzacji w codziennym życiu. Wiele praktyk wypracowanych w tym zakresie podczas pandemii z pewnością zostanie z nami na dłużej. O wyzwaniach cyfrowej transformacji rozmawiali uczestnicy XXVII Forum Teleinformatyki.

Wiodącą tematyką tegorocznej edycji forum była „Cyfrowa transformacja w Krajowym Planie Odbudowy”. Podczas wydarzenia analizie poddano cele i uwarunkowania dotyczące bieżącego i przyszłościowego kształtu systemu informacyjnego państwa w kontekście możliwości wynikających z KPO i doświadczeń z wykorzystania technologii teleinformatycznych w okresie pandemii.

W liście przesłanym do uczestników wydarzenia minister Janusz Cieszyński podkreślił, że technologie cyfrowe stają się niezbędnym elementem wszystkich gałęzi gospodarki i różnych dziedzin życia. W liście wymienione zostały wyzwania, które rząd planuje zrealizować w ramach KPO. Są to: walka z wykluczeniem cyfrowym i zapewnienie powszechnego dostępu do szerokopasmowego internetu, rozbudowa infrastruktury przetwarzania i dostarczania usług cyfrowych, budowa infrastruktury szkieletowej i radiowej na potrzeby sieci mobilnej piątek generacji (5G), wzrost wykorzystania technologii przełomowych: sztucznej inteligencji (AI), blockchaina, Internetu Rzeczy (IoT), kontynuowanie cyfryzacji usług publicznych, podniesienie kompetencji cyfrowych obywateli oraz usprawnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Uczestnicy forum mieli okazję do wysłuchania tematycznych wystąpień, które traktowały o wyzwaniach transformacji cyfrowej, a także do wzięcia udziału w forum dyskusyjnym.

Podczas konferencji wręczane są Nagrody za szczególne osiągnięcia w różnych obszarach, m.in. związane ze społeczeństwem informacyjnym oraz Forum Teleinformatyki. Najważniejsze z nich to Nagroda im. Marka Cara i „Złoty Herold”.

Czw., 23 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska