Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Termin na składanie wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych wydłużony do 15 sierpnia

Termin na składanie wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych wydłużony do 15 sierpnia fotolia.pl

Do 15 sierpnia został wydłużony czas na zgłaszanie się do pilotażu Programu Inwestycji Strategicznych. Zmienia się także termin, do którego JST mogą złożyć wniosek o dostęp do Aplikacji Polski Ład – będzie to 8 sierpnia 2021 r.

Wydłużenie terminów na składanie wniosków o dofinansowanie inwestycji to nie jedyna wiadomość, jaką przekazał Bank Gospodarstwa Krajowego. W związku z coraz częstszymi pytaniami o łączenie finansowania oraz wkład własny, przygotowano interpretację do regulaminu Programu. Z jej pełną treścią można zapoznać się na stronie: https://www.bgk.pl/polski-lad/

W interpretacji wyjaśnione zostaje m.in. że: „Posiadanie udziału własnego”, używane w regulaminie, oznacza zobowiązanie wnioskodawcy do wniesienia udziału własnego w realizację inwestycji, w tym do zapewnienia faktycznego dysponowania tymi środkami, nie później niż w dniu ogłoszenia postępowania zakupowego na realizację inwestycji.

Dodatkowo w odniesieniu do oświadczenia o środkach publicznych BGK wskazuje, że poprzez pojęcie „nie wnioskował” – rozumie trwające, nierozstrzygnięte postępowania, dotyczące przyznania środków publicznych (w dowolnej formie) na pokrycie wydatków. W odniesieniu do sformułowania „nie będzie wnioskował” rozumiane jest zobowiązanie wnioskodawcy aktualizujące się w sytuacji przyznania dofinansowania z Programu na realizację inwestycji.

Do wniosków składanych w Aplikacji Polski Ład będzie też można dodawać komentarz. Opcja „Dodaj komentarz” pojawi się dla wszystkich złożonych i przekazanych do banku wniosków. Jak zapowiada BGK, zostanie przygotowana i udostępniona instrukcja wyjaśniająca, jak należy dodawać komentarze we wniosku.

Śr., 28 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska