Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dofinansowanie do transportu do punktów szczepień

Dofinansowanie do transportu do punktów szczepień fotolia.pl

Rząd dofinansuje gminom transport osób, które nie będą mogły samodzielnie udać się na szczepienie przeciwko COVID-19. Samorządy mają się włączyć w akcję informacyjną dotyczącą szczepień.

Rząd będzie finansował dowóz osób z niepełnosprawnościami i mających problem z dojazdem do punktów szczepień w wysokości 80% średnich kosztów dowozu. Transport powinien być dostępny dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym oraz m.in. seniorów, mających problemy z dotarciem do punktów szczepień na terenach wiejskich i w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców.

Wyliczone przez rząd stawki za przewóz jednej osoby niepełnosprawnej wynoszą: 75 zł w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, w gminach poniżej 100 tys. mieszkańców 65 zł. Stawka za przewóz osoby sprawnej ruchowo to 30 zł (tylko w gminach poniżej 100 tys. mieszkańców).

Rząd i strona samorządowa ustaliły też, że samorządy aktywnie włączą się w akcję informacyjną o szczepieniach przeciwko COVID-19. Do seniorów zostaną wysłane informacje, a w lokalnej prasie pojawią się ogłoszenia o szczepieniach. W ciągu najbliższych tygodni w każdym województwie odbędą się spotkania powołanych przez wojewodów pełnomocników ds. szczepień z samorządowcami - wójtami, burmistrzami, przewodniczącymi rad gmin, powiatów. 

Źródło: MSWiA 

Sob., 9 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek