Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W stronę e-edukacji

W najbliższych latach tradycyjne szkoły przekształcą się w e-szkoły, a nauczanie stanie się bardziej nowoczesne i dostosowane do potrzeb społeczeństwa informacyjnego.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło „Plan działań dotyczący nauczania dzieci i młodzieży oraz funkcjonowania szkoły w społeczeństwie informacyjnym".
E-szkołą będzie można nazwać placówkę, która wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne w celu lepszego i skuteczniejszego wykonywania swoich zadań. Plan wskazuje na konkretne rozwiązania, które mają być podjęte, by zrealizować koncepcję szkoły interaktywnej. MEN zakłada utworzenie Powszechnej Sieci Edukacyjnej (PSE), która dzięki szerokopasmowemu Internetowi zapewni dostęp do platform edukacyjnych i ich zasobów oraz ochronę przed zagrożeniami w sieci. Kolejnym pomysłem jest tworzenie Otwartych Zasobów Edukacyjnych (OZE), czyli cyfrowych zasobów wszystkich portali, które będą umożliwiały gromadzenie i użytkowanie oprogramowania edukacyjnego dostępnego dla szkół. W „Planie" jest także propozycja korzystania przez uczniów i nauczycieli z nowoczesnych narzędzi, takich jak interaktywne tablice, projektory przenośne, tablety. Proponowane rozwiązania będą finansowane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w którym 85 proc. środków pochodzi z EFS, a 15 proc. z budżetu państwa.

Źródło: Tygodnik Wspólnota

Niedz., 28 Lst. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: