Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dobry Klimat dla Powiatów - czwarty numer biuletynu

Dobry Klimat dla Powiatów - czwarty numer biuletynu fotolia.pl

Ukazał się czwarty numer elektronicznego Biuletynu Informacyjnego „Dobry Klimat dla Powiatów”. Tytuł biuletynu to jednocześnie nazwa projektu, który zaczął być realizowany we wrześniu ubiegłego roku. Liderem projektu jest Instytut na Rzecz Ekorozwoju, a partnerami Związek Powiatów Polskich i Community Energy Plus z Wielkiej Brytanii.

Wiodącym tematem najnowszego biuletynu jest szeroko rozumiany ogień i możliwości wykorzystania tkwiącej w nim energii, przede wszystkim słonecznej.

W tym kontekście bardzo ważna jest informacja o źródłach i funduszach dofinansowujących montaż kolektorów słonecznych. Nie mogło także zabraknąć informacji o groźbie, jaką stanowią pożary, których wybucha rocznie w Polsce co najmniej 10 tysięcy. Biuletyn zawiera informacje, jak temu zapobiegać, jak chronić lasy. Tym bardziej, że 9 na 10 pożarów wybucha z winy człowieka.

Na przykładzie Kornwalii pokazano, jak można poważnie traktować zmiany klimatyczne i co dobrego wynika z tego dla codziennego życia mieszkańców.

W końcowej części Biuletynu przedstawiony jest aktualny stan zadań projektowych oraz zamieszczone jest mapa LISO (Lokalnych Inicjatorów Społeczeństwa Obywatelskiego). Dodatkowo zamieszczone zostały zaproszenia do uczestnictwa w wydarzeniach, które będą miały miejsce w najbliższym czasie, a są związane z działaniami na rzecz ochrony klimatu.

Biuletyn rozsyłany jest elektronicznie do wszystkich powiatów, można go także pobrać z podstrony projektu, klikając TUTAJ.

Sob., 17 Wrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun