Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs UE: wspieranie europejskich festiwali kultury

Do 15 listopada 2010 r. można składać wnioski o dotację na wspieranie europejskich festiwali kultury w unijnym Programie Kultura. To pierwszy konkurs, który został ogłoszony w nowo wprowadzonej części 1.3.6 Programu (cel: wspieranie europejskich festiwali kultury i dzięki temu zachęcanie do wymiany doświadczeń poprzez większą mobilność Europejczyków działających w obszarze kultury promowanie dialogu międzykulturowego oraz promowanie obiegu wyrobów kultury poprzez udostępnianie jak najszerszej publiczności europejskich wyrobów kultury spoza danego kraju.
Finansowanie roczne lub wieloletnie.
Wnioskodawcami muszą być instytucje publiczne lub prywatne posiadające osobowość prawną, których główna działalność związana jest ze sferą kultury (sektor kulturalny i twórczy), i mające siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w Programie. Ich główna działalność musi polegać na organizacji festiwali. Kwalifikują się jedynie festiwale, które w momencie składania wniosku miały już co najmniej pięć edycji. Program na poprzedni rok oraz wstępny program na rok, dla którego złożono wniosek o wsparcie musi zawierać dzieła z co najmniej siedmiu krajów uczestniczących w programie. Ten zasięg będzie kontrolowany na podstawie oficjalnego katalogu z poprzedniego roku, który musi zostać przedstawiony razem z wnioskiem, a także na podstawie wstępnego programu na rok, dla którego złożono wniosek o wsparcie. Należy zwrócić uwagę, że festiwale filmowe nie kwalifikują się, ponieważ istnieje specjalne wsparcie festiwali filmowych w ramach programu MEDIA.
Wnioskodawca musi przedstawić pełny budżet dla całego działania, zawierający plan finansowy oraz budżet kosztów kwalifikujących się, które mają być finansowane w ramach programu Kultura. Przyznana dotacja będzie obliczana na podstawie szacowanych kwalifikujących się kosztów i może pokrywać do 60% kwalifikujących się kosztów.

Źródło: Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA)

Niedz., 24 Prn. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: