Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Sieć wymiany doświadczeń z rozwoju miast

Sieć wymiany doświadczeń z rozwoju miast fotolia.pl

14 miast z jedenastu państw, w tym Poznań, w ramach wspólnego projektu stworzy sieć wymiany doświadczeń dotyczących rozwoju miasta. Projekt potrwa do 2015 roku; w stolicy Wielkopolski rozpoczęła się konferencja, inaugurująca przedsięwzięcie.

- Celem projektu jest stworzenie programu wymiany poglądów pomiędzy miastami w kwestiach związanych z ich rozwojem. Będziemy wymieniać się swoimi doświadczeniami w zakresie monitoringu strategicznego, konsultacji społecznych i badań jakości życia. To sposoby na zdobycie wiedzy na temat kierunku rozwoju miasta - powiedział szef projektu prof. Cezary Kochalski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

W projekt zaangażowanych zostało 14 miast z 11 państw, m.in. Bolonia, Bukareszt, Kłajpeda, hiszpańska Murcja, Dublin czy Haga. Jedynym polskim miastem, które bierze udział w przedsięwzięciu, jest Poznań.

Dwudniowa konferencja "Dane do szuflady czy barometr zmian - praktyczne wykorzystanie subiektywnych i obiektywnych wskaźników monitoringu strategicznego miast", która odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, zainaugurowała projekt. Podczas spotkania wystąpili prelegenci z największych polskich uczelni oraz odbyły się warsztaty prowadzone przez polskich specjalistów poświęcone konsultacjom społecznym, badaniom jakości życia i monitoringowi strategicznemu. W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele samorządów oraz organizacji pozarządowych.

Projekt "Cities of change - cooperation of cities in the field of city development" będzie realizowany do 2015 roku.

źródło: m.onet.pl

Niedz., 17 Lst. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun