Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przypominamy. Za tydzień wchodzi w życie nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych

Przypominamy. Za tydzień wchodzi w życie nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych fotolia.pl

Dnia 1 września br. wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych oraz niektórych innych ustaw.

Zmienie ulegną zasady zatrudniania sekretarzy. Nabór kandydatów na wolne stanowisko sekretarza mają być przeprowadzane nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zwolnienia stanowiska. Obsadzenie stanowiska sekretarza nie może nastąpić w drodze powierzenia pełnienia obowiązków. Nabór kandydatów na wolne w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy stanowisko sekretarza, należy przeprowadzić nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Doradcy lub asystenci będą musieli spełniać dodatkowe minimalne wymagania: wykształcenie średnie, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, posiadanie nieposzlakowanej opinii.

Dodano również przepis, zgodnie z którym w przypadku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe zastępcy wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, wicestarosty, członka zarządu powiatu, marszałka województwa, wicemarszałka województwa, członka zarządu województwa, skarbnika gminy, skarbnika powiatu, skarbnika województwa, sekretarza gminy, sekretarza powiatu, sekretarza województwa, przewodniczącego zarządu związku jednostek samorządu terytorialnego, członka zarządu związku jednostek samorządu terytorialnego, burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy, zastępcy burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy, członka zarządu dzielnicy m.st. Warszawy lub pracownika samorządowego zatrudnionego na podstawie umowy o pracę na stanowisku urzędniczym, doradcy lub asystenta właściwy organ jednostki samorządu terytorialnego lub związku jednostek samorządu terytorialnego albo podmiot wykonujący czynności z zakresu prawa pracy wobec pracownika samorządowego odwołuje go lub rozwiązuje z nim umowę o pracę za wypowiedzeniem najpóźniej po upływie miesiąca od dnia, w którym uzyskał informację o fakcie prawomocnego skazania. W przypadku osób prawomocnie skazanych przed wejściem w życie ustawy odwołanie lub rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem powinno nastąpić najpóźniej po upływie miesiąca od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Niedz., 25 Sp. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel