Wykorzystanie Internetu do typowania, wpłacania stawek i wypłacania wygranych w grach liczbowych przewiduje projekt noweli ustawy o grach hazardowych, który trafił do Sejmu. Prace nad projektem objęte są tarczą antykorupcyjną.
Projekt nowelizacji ustawy o grach hazardowych został opracowany w sejmowej komisji sportu i turystyki. W czwartek komisja przegłosowała skierowanie projektu do laski marszałkowskiej (16 głosów za, 9 przeciw). Dotyczy przede wszystkim umożliwienia wykorzystania Internetu do typowania liczb, znaków lub innych wyróżników w grze liczbowej, a także wpłacania stawek i wypłacania wygranych w grach liczbowych.
Komisja proponuje jako termin wejścia w życie ustawy datę 1 stycznia 2014 r., m.in. ze względu na konieczność uzgodnień notyfikacyjnych w Komisji Europejskiej.
Działania podejmowane w ramach "tarczy antykorupcyjnej" koordynuje KPRM. W realizację tego programu, obok właściwych resortów, zaangażowane są służby specjalne: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Lotto (do 1975 r. Toto-Lotek, do 2009 Duży Lotek) to najstarsza, a zarazem najpopularniejsza w Polsce gra liczbowa organizowana przez Totalizator Sportowy. Pierwsze losowanie odbyło się w 1957 r. Polega na typowaniu wyników losowania 6 liczb z zakresu od 1 do 49. Gra potocznie nazywana jest Toto-Lotkiem, ze względu na przyzwyczajenie starszych graczy do pierwszej nazwy loterii. Rekordowa kumulacja w Lotto wyniosła 56 mln zł (wrzesień 2011 r.) Fortuną podzielili się dwaj zwycięzcy.
Źródło: www.forbes.pl