Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkursu Nagrody Pro Publico Bono - przedłużony termin do 16 września br.

Konkursu Nagrody Pro Publico Bono - przedłużony termin do 16 września br. fotolia.pl

Jury konkursu Nagrody Pro Publico Bono "Samorządność dla solidarności" wychodząc na przeciw wnioskom płynącym od samorządów i organizacji pozarządowych postanowiło o przesunięciu terminu naboru wniosków w ramach przedmiotowego konkursu do 16 września br.

Konkurs ten realizowany jest przy ścisłej współpracy pomiędzy Związek Powiatów Polskich i Fundacją Konkursu Pro Publico Bono.

W wyniku tej współpracy w dniu 3 maja 2011 roku ogłoszona została pierwsza edycja nowej Nagrody Pro Publico Bono na najlepszą działalność, wpisującą się w obszar samorządności obywatelskiej. Tegoroczny konkurs do Nagrody Pro Publico Bono jest prowadzony pod hasłem "Samorządność dla solidarności". Tej solidarności, o której mówi Karta Solidarności, przyjętej w 2009 roku, w trzydziestą rocznicę papieskiej mszy św. na krakowskich Błoniach, zwanej Bierzmowaniem dziejów.

Chcemy pamiętać o tamtym wydarzeniu, ale przede wszystkim chcemy poszukiwać śladów, jakie w nas pozostawiło. „Solidarność nie jest przeciwko komuś, lecz z kimś i za kimś" – mówił Jan Paweł II. „Słowa te wyrażają zachętę do wspólnego budowania cywilizacji miłości, która oznacza międzyludzką więź, wspólnotę obywateli, opartą na uniwersalnych zasadach: pokoju, solidarności, sprawiedliwości i wolności. Etyka więzi jest niezależna od ideologii, gdyż ma swoje zakorzenienie w prawdzie o człowieku, w jego przyrodzonej godności" – czytamy w Karcie Solidarności.

W tegorocznej edycji Konkursu Nagrody Pro Publico Bono organizatorzy poszukują takich dzieł i organizacji obywatelskich, które świadczą o twórczości, solidarności i samorządności osób oraz społeczności, podejmujących aktywność w sprawach publicznych należących do zakresu działania samorządu terytorialnego.

Zasady tegorocznego konkursu zostały tak zaplanowane, że każda zgłaszana inicjatywa obywatelska powinna być opiniowana przez starostę powiatu lub prezydenta miasta na prawach powiatu.

Laureatów tegorocznej edycji poznamy 11 Listopada 2011 roku, podczas Drugich Dni Kultury Pamięci.

Zachęcamy także do obejrzenia materiału TV, w którym prof. Jerzy Buzek (Przewodniczący Parlamentu Europejskiego) zachęca do udziału w przedmiotowym konkursie. Relacja ta dostępna jest na stronach www.powiat.tv-t.pl

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie Państwo tutaj

Zachęcamy do zgłaszania inicjatyw z Państwa terenu.

Sob., 30 Lp. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka