Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zespół ds. Międzynarodowych, Unii Europejskiej i Polityki Regionalnej z nowymi współprzewodniczącymi

Zespół ds. Międzynarodowych, Unii Europejskiej i Polityki Regionalnej z nowymi współprzewodniczącymi fotolia.pl

6 marca 2023 r. odbyło się pierwsze po powołaniu nowego Rządu posiedzenie Zespołu ds. Międzynarodowych, Unii Europejskiej i Polityki Regionalnej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, z nowym współprzewodniczącym ze strony rządowej – ministrem Jackiem Protasem. Również po stronie samorządowej nastąpiła zmiana. Elżbietę Polak, która w ostatnich wyborach zdobyła mandat poselski, zastąpił Marcin Jabłoński – od końca 2023 r. Marszałek Województwa Lubuskiego. W posiedzeniu wzięła również udział minister Anna Radwan-Röhrenschef.

Zespół pozytywnie zaopiniował:

  1. projekt rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów na lata 2021–2027 oraz
  2. projekt rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie udzielania pomocy de minimis na dywersyfikację działalności mikroprzedsiębiorców, małych lub średnich przedsiębiorców w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Przedmiotem dyskusji był również Apel Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych o wsparcie dla opozycji demokratycznej i Polaków represjonowanych przez władze Białorusi. Strona rządowa zgodziła się z treścią apelu. Mając świadomość, że jest to pewien gest symboliczny i strona rządowa i samorządowa zgodziły się działać dalej w tym zakresie, w ramach swoich możliwości i kompetencji.  

Pt., 8 Mrz. 2024 0 Komentarzy
Bernadeta Skóbel
Redaktor Bernadeta Skóbel