Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

VII edycja „Małego Miasta”

VII edycja „Małego Miasta” fotolia.pl

Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego ogłosiła nabór w ramach, którego można uzyskać dofinansowanie projektów prowadzących do podniesienia świadomości ekonomicznej dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Projekty muszą być realizowane w trakcie roku szkolnego lub wakacji w formie półkolonii.

„Małe Miasto” to symulacja dorosłego życia w mieście, specjalnie stworzonym na potrzeby projektu. Przez 5 dni, mali uczestnicy uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. W tym czasie biorą udział w warsztatach edukacyjnych u Przedsiębiorców, reprezentujących różne branże. Za wykonane czynności uczestnicy otrzymują walutę „Małego Miasta”, którą mogą wydać od razu lub pomnożyć odkładając na lokacie w Banku, a następnie dokonać zakupów w Sklepie Marzeń. Na terenie „Małego Miasta” funkcjonuje Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy, Bank oraz inne instytucje. Po projekcie, na terenie gminy powstaje realna inwestycja małomiasteczkowa dla dzieci (np. element placu zabaw).

W Konkursie mogą brać udział:

  • fundacje,
  • stowarzyszenia,
  • domy kultury,
  • jednostki samorządu terytorialnego,

we współpracy z min. 2 szkołami, przedsiębiorcami, sponsorami i jednostką samorządu terytorialnego (w przypadku fundacji, stowarzyszenia i domu kultury). Projekty powinny być realizowane w gminach do 100 tys. mieszkańców, na terenie Polski.

W konkursie grantowym wygra maksymalnie 5 najlepszych projektów, które zostaną dofinansowane każdy na kwotę do 250 000,00 zł brutto. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora. Nabór do programu potrwa do 29 kwietnia 2024 r.

Źródło: Fundacja BGK

Pt., 23 Lt. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś