Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Granty dla młodzieży w ramach programu „Generacja V4”

Granty dla młodzieży w ramach programu „Generacja V4” fotolia.pl

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki ogłosił nabór wniosków do pierwszej z trzech edycji programu minigrantów „Generacja V4” w 2024 r. na organizację krótkoterminowych wyjazdów młodzieży w wieku 12-30 lat. Celem inicjatywy jest promocja wartości demokratycznych, aktywności obywatelskiej i dialogu transgranicznego wśród młodych ludzi. Wnioski można składać do 29 lutego 2024 r.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest zaangażowane co najmniej dwóch krajów z Grupy Wyszehradzkiej - V4 (Czechy, Węgry, Polska, Słowacja). Dodatkowo w przedsięwzięciu mogą uczestniczyć bezpośredni sąsiedzi dwóch krajów V4 (Austria, Niemcy i/lub Ukraina).

Każdy projekt musi obejmować mobilność młodych ludzi (12-30 lat), tj. wizyty transgraniczne i musi zapewnić przeprowadzenie co najmniej jednego wspólnego wydarzenia, w którym uczestniczą obie/wszystkie strony.

Każda osoba prawna z Grupy V4 pracująca z młodzieżą może wziąć udział jako formalny wnioskodawca lub grantobiorca, np. szkoły, kluby pozalekcyjne, stowarzyszenia sportowe, młodzieżowe organizacje społeczeństwa obywatelskiego itp.

Proces składania wniosków rozpoczyna się od rejestracji w systemie on-line (przez potwierdzony adres e-mail) i przygotowania krótkiego projektu. Projekt należy zarejestrować w systemie on-line My Visegrad nie później niż na 2 tygodnie przed upływem każdego kolejnego terminu składania wniosków (czyli odpowiednio do 29 lutego, 30 czerwca, 31 października 2024 r.).

Projekty są sprawdzane przez Sekretariat Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Po sprawdzeniu, projekty mogą otrzymać informację zwrotną od zostać przyjęte do realizacji. Po zaakceptowaniu projektu, wnioskodawcy są proszeni o sfinalizowanie całego formularza wniosku i złożenie go on-line z wymaganymi załącznikami do godz. 12:00 w południe ostatniego dnia składania wniosków (15 marca, 15 lipca i 15 listopada 2024 r.). Chyba, że na stronie internetowej Funduszu ustalono inaczej.

Więcej informacji wraz z wytycznymi dotyczącymi przygotowania projektu znajduje się TUTAJ.

Źródło: MEN

Czw., 8 Lt. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś