Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza największe wsparcie w historii Mazowsza, czyli 900 mln zł do wzięcia!

Rusza największe wsparcie w historii Mazowsza, czyli 900 mln zł do wzięcia! fotolia.pl

W 2023 roku Sejmik Województwa Mazowieckiego dofinansował blisko 5 tysięcy inwestycji na całym Mazowszu, na łączną kwotę ponad 770 mln zł. W ilu zadaniach uda się pomóc w 2024? Wszystko zależy od potrzeb mieszkańców, ale już wiadomo, że pieniędzy na ten cel będzie jeszcze więcej.

Modernizacja dróg, autobusy dla uczniów, działania ekologiczne, sprzęt dla strażaków czy badania profilaktyczne dla mieszkańców – to tylko przykłady działań, które mają szansę na dofinansowanie z budżetu województwa. Samorząd Mazowsza uruchomił nabory do autorskich programów wsparcia. Na pomoc dla samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych czy działkowców sejmik województwa przeznaczył blisko 900 mln zł.

Jak czytamy na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego - realizuje on już 20 programów wsparcia. Obecnie trwają nabory wniosków do 15 z nich. W najbliższym czasie ruszą nabory do kolejnych programów wsparcia: „Mazowsze dla sołectw”, „Mazowsze dla zabytków”, „Mazowsze dla melioracji”, „Mazowsze dla orkiestr” i „Mazowsze dla kół gospodyń wiejskich”.

Opis obowiązujących programów wsparcia dostępy w załączniku.

Więcej informacji na stronie mazovia.pl. 

Źródło: IP

Czw., 16 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła