Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trwa nabór na operatora Programu Klub

Trwa nabór na operatora Programu Klub fotolia.pl

Rozpoczął się nabór wniosków na realizację w 2023 roku Programu Klub. Budżet wynosi 75 milionów złotych. Nabór dotyczy wyłonienia ogólnopolskiego operatora programu, który będzie go realizował przez okres trzech lat (2023-2025) i dokona rekrutacji klubów sportowych do wsparcia.

Model z ogólnopolskim operatorem Programu Klub, który wprowadziliśmy w życie w poprzedniej edycji, sprawdził się znakomicie, a wsparciem objętych zostało aż 5776 klubów - wszystkie, które wypełniły kryteria formalne naboru. Tym razem wyłaniamy operatora na trzy kolejne lata, co powinno zapewnić dalszy rozwój i płynność projektu. Jednocześnie podjąłem decyzję o zwiększeniu o 6 mln zł środków na Program Klub w 2023 roku do rekordowego poziomu 75 mln zł – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Celem Programu Klub jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

W ramach Programu Klub operator udziela wsparcia w dwóch wariantach:

  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych
  • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

Środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Termin składania wniosków określono do 31 grudnia br., a ich rozpatrzenia do 31 stycznia 2023 r.

Ministerstwo od 2016 roku dotuje małe i średnie kluby sportowe w ramach Programu Klub, który jest największym systemowym narzędziem bezpośredniego wsparcia, skierowanym do organizacji sportowych z terenu całego kraju, które prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Oferta resortu doskonale wpisała się w zapotrzebowanie społeczne w tym zakresie. Dzięki Rządowemu Programowi Klub możliwe było dotarcie z pomocą finansową do tysięcy lokalnych środowisk sportowych.

W ramach ogłaszanych naborów każdego roku dotacje otrzymywało kilka tysięcy klubów sportowych: w 2016 r. – 2151, 2017 r. – 3352, 2018 r. – 3616, 2019 r. – 3885, 2020 r. – 4902, 2021 r. – 5172. W 2022 dzięki zwiększonemu budżetowi wsparciem objęta została rekordowa liczba 5766 klubów.

Dzięki udziałowi w programie kluby w istotnym zakresie mogły uzupełnić bazę sprzętową, zorganizować zgrupowania sportowe oraz wesprzeć finansowo szkoleniowców, prowadzących zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest odpowiedzią resortu na realne potrzeby środowiska sportowego.

Więcej informacji znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej MiST

Źródło: MSiT

Czw., 24 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś