Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przeznaczono środki na aktywizację wykluczonych społecznie w 2023 r.

Przeznaczono środki na aktywizację wykluczonych społecznie w 2023 r. fotolia.pl

Rusza nabór wniosków do "Programu na rzecz zatrudnienia socjalnego na lata 2022-2025. Edycja 2023". Kluby i centra integracji społecznej będą mogły aplikować o wsparcie od 20 do 120 tys. zł.

Głównym celem programu jest przede wszystkim wzmacnianie uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym osób wykluczonych społecznie poprzez rozwijanie oferty podmiotów zatrudnienia socjalnego.

O uzyskanie dotacji w ramach otwartego konkursu ofert mogą ubiegać się podmioty prowadzące centra integracji społecznej i kluby integracji społecznej. Ponadto w Priorytecie 1 i 2 o dotację mogą ubiegać się również organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wspólnie z podmiotami prowadzącymi centra integracji społecznej i kluby integracji społecznej w ramach oferty wspólnej oraz podmioty uprawnione do tworzenia PZS, które będą realizować Zadanie 2 w Priorytecie 1.

Budżet na wsparcie finansowe projektów w 2023 roku to 3 mln zł, a projekty na realizację zadania publicznego mogą aplikować o dofinansowanie kwotą od 20 do 120 tysięcy zł we wszystkich priorytetach.

Program składa się z 3 Priorytetów. Są to:

  • Priorytet 1 Usługi reintegracyjne, który ma na celu dostosowanie oferty podmiotów zatrudnienia socjalnego do nowych uwarunkowań społeczno-gospodarczych.
  • Priorytet 2 Ścieżki reintegracji, który ma na celu zwiększanie szans na zatrudnienie osób korzystających ze wsparcia PZS.
  • Priorytet 3 Wzmocnienie instytucjonalne PZS, który ma na celu profesjonalizację PZS przez umożliwianie współpracy i wymiany doświadczeń tych podmiotów oraz wspieranie rozwoju zawodowego ich pracowników.

Nabór ofert do konkursu na rok 2023 zostanie przeprowadzony za pośrednictwem Generatora Ofert i Sprawozdań dostępnego na stronie zs.mrips.gov.pl i potrwa do 26 października br..

Źródło: MRiPS

Pt., 30 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska