Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszył nabór wniosków do Samorządowego Programu Pożyczkowego

Ruszył nabór wniosków do Samorządowego Programu Pożyczkowego fotolia.pl

Ruszył nabór wniosków o udzielanie przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej pożyczek na finansowanie realizacji przedsięwzięć infrastrukturalnych na terenach wiejskich w ramach Samorządowego Programu Pożyczkowego (SPP).

Podmiotami uprawnionymi do składania wniosków w konkursie i ubiegania się o pożyczki są jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego.

Pozyskane środki samorządy mogą przeznaczyć na sfinansowanie budowy lub modernizację: placówek oświatowych, sieci i stacji wodociągowych, systemu zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków, dróg gminnych oraz powiatowych, a także przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii. Z pożyczki można finansować 100% kosztów inwestycji brutto, jednakże maksymalna jednostkowa kwota pożyczki nie może przekroczyć 1.000.000 zł.

Pożyczki dla samorządów udzielane w ramach SPP wyróżniają się m.in. bardzo niskim, wynoszącym tylko 2,5% oprocentowaniem, brakiem jakichkolwiek kosztów i opłat dodatkowych oraz pośrednich - prowizji, marży, itp., a także możliwością zaciągnięcia ich bez konieczności stosowania procedury przetargowej. Są one udzielane na okres do 5 lat, włączając w to 12-miesięczny okres karencji w spłacie kapitału.

Od tej edycji zmienia się regulamin i sposób składania wniosków o pożyczkę. Więcej informacji tutaj.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 lipca br.

Źródło: EFRWP

Czw., 23 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba