Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dzień Informacyjny LIFE

Dzień Informacyjny LIFE fotolia.pl

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w Dniu Informacyjnym LIFE 2022, realizowanym w trybie stacjonarnym. Konferencja będzie na poziomie krajowym inaugurować już drugi nabór wniosków do Programu LIFE w perspektywie finansowej na lata 2021-2027.

Spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2022 roku o godz. 10:00 w Hotelu Airport Okęcie. Będzie również transmitowane na kanale NFOŚiGW na platformie YouTube dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na miejsce wydarzenia. Link do transmisji zostanie podany na stronie NFOŚiGW w przeddzień wydarzenia.

W trakcie konferencji omówione zostaną m.in. takie tematy jak:

  • możliwości i zasady ubiegania się o dofinansowanie LIFE w naborze 2022, z uwzględnieniem nowości w stosunku do lat poprzednich,
  • zakres wsparcia merytorycznego i finansowego, jakie oferuje NFOŚiGW dla wnioskodawców i beneficjentów LIFE,
  • zakres wybranych projektów LIFE oraz doświadczenia Beneficjentów na etapie ich przygotowania i realizacji.

Gośćmi konferencji będą m.in:

  • Małgorzata Golińska – sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody,
  • Adam Guibourgé-Czetwertyński – podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska,
  • Maja Mikosińska – kierownik Sektora Przyroda w agencji wykonawczej Komisji Europejskiej CINEA.

Uczestnicy będą mieli również okazję bliżej zapoznać się z projektami LIFE prezentowanymi na specjalnie przygotowanych na tę okazję stoiskach oraz wymienić doświadczenia z Beneficjentami – autorami już realizowanych projektów. Będzie można również przedyskutować swoje pomysły na realizację projektów ze specjalistami Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE, gotowymi by odpowiadać na wszelkie pytania.

Czym jest Program LIFE?

Program LIFE jest jedynym programem zarządzanym na poziomie Komisji Europejskiej i w całości dedykowanym zagadnieniom ochrony środowiska, przyrody i klimatu oraz transformacji energetycznej. W ramach programu możliwe jest uzyskanie wsparcia na realizację m.in. projektów aktywnej ochrony przyrody na obszarach Natura 2000, testowania i przygotowania do szerokiego rozpowszechnienia rozwiązań mogących przyczynić się do poprawy stanu środowiska oraz przezwyciężania barier w przechodzeniu na czystą energię.

Komisja Europejska 17.05.2022 r. opublikowała na swojej stronie internetowej wszystkie nabory w Programie LIFE na rok 2022. 

NFOŚiGW zachęca także do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi Programu LIFE dostępnymi na stronie internetowej NFOŚiGW i zapisania się do Newslettera LIFE. Do dyspozycji są także ciekawe materiały ze szkoleń z udziałem Przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz polskich i zagranicznych Beneficjentów zamieszczane na platformie YouTube.

Program wydarzenia dostępny w załączeniu.

Zgłoszenia uczestnictwa w webinarium dokonać można poprzez wypełnienie formularza do 9 czerwca, do godz. 15:00. Spotkanie jest bezpłatne, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie będzie nagrywane i zostanie udostępnione na naszej stronie internetowej oraz na kanale NFOŚiGW na platformie YouTube.

Źródło: NFOŚiGW

Załączniki:
Pobierz ten plik (Program_DI_LIFE.pdf)Program_DI_LIFE.pdf624 kB
Czw., 26 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś