Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konsultacje ds. PPP w 16 wojewódzkich PIFE

Konsultacje ds. PPP w 16 wojewódzkich PIFE fotolia.pl

Jak informuje resort funduszy i polityki regionalnej, od początku stycznia 2022 roku, w każdym z 16 Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE), zlokalizowanych przy Urzędach Marszałkowskich, do dyspozycji zainteresowanych jest konsultant ds. PPP. Taka osoba wyjaśni, czym jest PPP i jakie daje korzyści, przeanalizuje także wstępnie możliwości realizacji projektu w tej formule oraz wskaże programy operacyjne, które pozwolą włączyć do projektu finansowanie z Funduszy Europejskich.

Ministerstwo podkreśla, że konsultanci ds. PPP będą świadczyli wsparcie zarówno w siedzibach PIFE, jak również poza nimi – w formie warsztatów, szkoleń, spotkań indywidualnych z promotorami projektów, a także mailowo i telefonicznie.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej – jako jednostka centralna ds. PPP – dąży do upowszechniania i rozwoju tej formy realizacji zadań publicznych, która pozwala na wykorzystanie kapitału, wiedzy i doświadczenia przedsiębiorców w realizacji i finansowaniu inwestycji, jednocześnie dostarczając wysokiej jakości usługi publiczne. Dzięki obecności w PIFE chce być jeszcze bliżej jednostek samorządu terytorialnego i zapewniać wsparcie realizacji tego typu przedsięwzięć.

Źródło: www.ppp.gov.pl

Sob., 15 St. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel