Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Umowa o PPP na budowę zespołu pływalni w Płocku podpisana

Umowa o PPP na budowę zespołu pływalni w Płocku podpisana fotolia.pl

29 kwietnia 2021 r. w Płocku przedstawiciele Miasta Płocka oraz partnera prywatnego podpisali umowę o PPP na budowę zespołu pływalni. Projekt nosi nazwę „Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Płocku”, a partner prywatny został wyłoniony w trwającym trzy lata postępowaniu.

Koncepcja zakłada, że zespół basenów złoży się z dwóch części. W części wewnętrznej będzie miał strefę basenową, a w niej: basen sportowy, rekreacyjny, basen do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci, wannę z hydromasażem, a także plac zabaw i kilka zjeżdżalni o różnej długości i prędkości. W części wewnętrznej znajdzie się jeszcze Strefa SPA&Wellness, a więc sauny, wanny z hydromasażem, pokój relaksacyjny ze ścianka solankową.

W drugim – zewnętrznym fragmencie – powstanie plac wodny. Projekt zakłada także urządzenie terenu wokół budynku pływalni jak największą ilością zieleni. Warto dodać, że lokalizacja inwestycji została uzgodniona z radnymi i mieszkańcami.

Zadaniem partnera prywatnego będzie teraz, w trakcie najbliższych 33 miesięcy, zaprojektowanie i wybudowanie w miejscu dawnej szkoły podstawowej zespołu basenów, a następnie utrzymanie ich i eksploatacja przez 20 lat. W tym czasie Miasto będzie stopniowo „wykupywać” wybudowane przy ul. Miodowej obiekty.

Budowa płockiego aquaparku to jeden z największych kontraktów, jaki miasto podpisało w swojej historii. Jego wartość przekracza 206 mln zł.

Źródło: www.nowy.plock.eu

Czw., 29 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel