Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wytyczne PPP 2.0 opublikowane

Wytyczne PPP 2.0 opublikowane fotolia.pl

Jak przygotować projekt PPP lub przeprowadzić wybór partnera prywatnego na podstawie nowych przepisów PZP? Co istotnego w zakresie dotyczącym umowy o PPP wnoszą nowe przepisy zamówień publicznych? Znalezienie odpowiedzi na te pytania ma być możliwe dzięki zaktualizowanym rządowym Wytycznym PPP w wersji 2.0, które opublikował Departament PPP w resorcie funduszy i polityki regionalnej.

Zaktualizowana wersja Wytycznych: Tom I: Przygotowanie projektów PPP, Tom II: Postępowanie PPP, Tom III: Umowa o PPP została dostosowana przede wszystkim do nowych przepisów PZP obowiązujących od 1 stycznia 2021 roku. Korzystanie ze zaktualizowanych Wytycznych ma umożliwić dowiedzenie się tego, jak przeprowadzić wstępne konsultacje rynkowe, co zmieniło się w trybie dialogu konkurencyjnego, czy i jak stosować nowy tryb z obowiązkowymi negocjacjami, właściwy do postępowań o wartości zamówienia mniejszej niż progi unijne (do których zaliczać się będą małe projekty, ale też część projektów PPP o większej wartości).

Ze względu na to, że Wytyczne w poprzedniej wersji (wersja 1.0) będą właściwe dla części postępowań PPP i umów o PPP, wciąż mają być dostępne.

Wszystkie wersje Wytycznych można znaleźć tutaj

Źródło: www.ppp.gov.pl

Pt., 26 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel