Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program Kultura – projekty dofinansowane z funduszy norweskich

Program Kultura – projekty dofinansowane z funduszy norweskich fotolia.pl

Ponad 240 mln zł zostanie przekazanych na realizację 20 projektów, które otrzymały dofinansowanie z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa w ramach Programu Kultura – Działanie 1: Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym. Wśród wybranych projektów jest m.in. budowa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a także konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce.

Złożono 224 wnioski (131 – do Poddziałania 1.1: Restauracja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego oraz 93 – do Poddziałania 1.2: Innowacyjne wykorzystanie infrastruktury dla prezentacji dziedzictwa kulturowego). Sumaryczna wartość projektów wyniosła ponad 2,88 mld PLN, zaś wartość wnioskowanego dofinansowania przekroczyła 1,89 mld PLN i ponad siedmiokrotnie przewyższyła dostępną w ramach naboru alokację.

Wnioski były bardzo dobrze przygotowane, w znacznej części przewidywały współpracę z partnerami z Państw-Darczyńców, w ich ramach przewidziano ciekawą i zróżnicowaną ofertę kulturalno-edukacyjną i szkoleniową.

Do oceny merytorycznej zakwalifikowało się aż 189 projektów (110 w ramach Poddziałania 1.1. i 79 w ramach Poddziałania 1.2.), które zostały najpierw ocenione przez Komitet Ekspertów, a następnie rozpatrzone przez Komitet Selekcyjny, który przygotował rekomendacje.

Lista dofinansowanych projektów dostępna jest tutaj.

Źródło: MKiDN

Czw., 12 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska