Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Refundacja sprzętu dla nauczycieli: organy prowadzące mają otrzymać środki do końca listopada

Refundacja sprzętu dla nauczycieli: organy prowadzące mają otrzymać środki do końca listopada fotolia.pl

Około 300 mln zł dodatkowych środków planuje przeznaczyć rząd na dofinansowanie zakupu sprzętu do nauczania zdalnego przez nauczycieli. Nauczyciele mają otrzymać po 500 zł do końca grudnia br. Pieniądze mają posłużyć na zakup sprzętu, akcesoriów komputerowych lub oprogramowania.

Zgodnie z zapowiedziami Ministra Edukacji, pieniądze mają trafić do wszystkich organów prowadzących jeszcze w listopadzie.

O wypłatę świadczenia nauczyciel będzie wnioskował w szkole, w której jest zatrudniony. W przypadku zatrudnienia w więcej niż jednej szkole, nauczyciel może złożyć wniosek tylko w jednej placówce. Dotacja jest jednorazowa.

Ważne będą rachunki i faktury za materiały oraz narzędzia, które nauczyciel kupił od 1 września do 7 grudnia 2020 r. Imienne dowody zakupu będą niezbędnym uzupełnieniem wniosku o refundację poniesionych wydatków.

Dyrektor szkoły lub placówki oświatowej przekaże wnioski uprawnionych nauczycieli do organu prowadzącego, a nauczyciel dostanie zwrot pieniędzy na konto najpóźniej do końca tego roku.

Szczegółowy opis sprzętu, który będzie można zakupić w ramach dofinansowania zostanie zamieszczony w rozporządzeniu.

Źródło: MEN

Czw., 12 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska