Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Będą środki na likwidację barier architektonicznych. Rusza konkurs grantowy dla powiatów i gmin

Będą środki na likwidację barier architektonicznych. Rusza konkurs grantowy dla powiatów i gmin fotolia.pl

Rozwijanie transportu dla osób z niepełnosprawnościami i likwidacja barier architektonicznych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych to główne założenia konkursu grantowego dla powiatów i gmin ogłoszonego przez PFRON. W puli jest 45 mln zł.

Likwidacja barier architektonicznych oraz pomoc w transporcie dla osób z niepełnosprawnościami to elementy niezbędne do pełnej integracji i udziale w życiu społecznym.

Konkurs „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” został ogłoszony przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego beneficjentami są powiaty, gminy oraz związki i porozumienia utworzone przez te jednostki samorządowe.

Maksymalna wartość grantu dla jednego wnioskodawcy wynosi 1 mln zł w przypadku wniosku dotyczącego wyłącznie uruchomienia usług transportowych door-to-door oraz 2 mln zł w przypadku wniosku dotyczącego usług  door-to-door oraz wprowadzenia usprawnień  architektonicznych w częściach wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Łączny budżet konkursu wynosi 45 mln zł.

Wnioski do konkursu można składać wyłącznie drogą elektroniczną, przez generator wniosków na stronie tutaj. 

Zgłoszenia można przesyłać do 21 sierpnia 2020 r., do godz. 14:00. 

Źródło: MRPiPS

Czw., 16 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska