Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Usprawnienie przygotowania inwestycji drogowych i kolejowych finansowanych z funduszy UE na lata 2014-2020

Usprawnienie przygotowania inwestycji drogowych i kolejowych finansowanych z funduszy UE na lata 2014-2020 fotolia.pl

To cel nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko oraz ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Na ostatnim posiedzeniu Sejm uchwalił nowe przepisy w ostatecznym brzmieniu. Nowelizacja wydłuża z 4 do 6 lat termin obowiązywania tzw. decyzji środowiskowych.

Okres ten będzie mógł zostać przedłużony o kolejne 4 lata, jeśli przedsięwzięcie będzie realizowane etapowo, a warunki jego realizacji nie ulegną zmianom. Zgodnie z nowelizacją możliwa będzie też zmiana decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej bądź z zakresu modernizacji lub budowy infrastruktury kolejowej bez konieczności zmiany decyzji środowiskowej.

Ustawa ma również przyspieszyć procedury administracyjne związane z przygotowaniem oraz prowadzeniem badań geologicznych i archeologicznych w przypadku inwestycji w drogi krajowe.

Nowe rozwiązania umożliwią terminową realizację projektów drogowych oraz kolejowych, a także przyczynią się do gospodarnego wydatkowania środków publicznych.

Następnie nowelizacja będzie przekazana prezydentowi do podpisu.

Źródło: Sejm RP

Czw., 30 Lp. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka