Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kolejne wydłużenie terminu dla SOR-ów

Kolejne wydłużenie terminu dla SOR-ów fotolia.pl

Szpitalne oddziały ratunkowe do 31 grudnia br. będą miały czas na dostosowanie się do niektórych wymogów. Projekt rozporządzenia w tej sprawie został właśnie skierowany do konsultacji publicznych.

Projektowane rozporządzenie ma na celu wydłużenie o 6 miesięcy czasu na dostosowanie się podmiotów leczniczych do wymagań w zakresie organizacji w lokalizacji szpitalnego oddziału ratunkowego, miejsca udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz zapewnienia na stanowisku ordynatora SOR (lekarza kierującego oddziałem) lekarza posiadającego tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny ratunkowej albo po drugim roku specjalizacji w dziedzinie medycyny ratunkowej, który kontynuuje szkolenie specjalizacyjne i posiada jednocześnie specjalizację lub tytuł specjalisty w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ortopedii i traumatologii, pediatrii, neurologii lub kardiologii.

Ministerstwo Zdrowia wskazało, że z 246 SOR-ów, według danych z marca 2024 r., po 30 czerwca 2024 r. wymagania w zakresie organizacji w lokalizacji SOR miejsca udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie spełni 27 SOR, a w zakresie zatrudnienia na stanowisku ordynatora SOR (lekarza kierującego oddziałem) lekarza posiadającego odpowiednie kwalifikacje - 51 oddziałów.

Źródło: legislacja.rcl.gov.pl 

Wt., 16 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel