Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Prowadzenie studiów dla pielęgniarek i położnych, które uzyskały kwalifikacje zawodowe poza terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej - projekt rozporządzenia

Prowadzenie studiów dla pielęgniarek i położnych, które uzyskały kwalifikacje zawodowe poza terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej - projekt rozporządzenia fotolia.pl

Do końca kwietnia trwają konsultacje projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia studiów dla pielęgniarek i położnych, które uzyskały kwalifikacje zawodowe poza terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej.

Głównym celem jest umożliwienie uzupełnienia przez ww. pielęgniarki i położne wykształcenia zawodowego uzyskanego poza terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej do poziomu licencjata pielęgniarstwa lub licencjata położnictwa. Rozporządzenie ma określać sposób rekrutacji, czas trwania studiów, liczbę godzin zajęć, w tym praktyk zawodowych, minimalną liczbę godzin zajęć zorganizowanych oraz liczbę godzin kształcenia zajęć praktycznych i praktyk zawodowych na kierunku pielęgniarstwo i kierunku położnictwo oraz szczegółowe efekty uczenia się dotyczące kierunku pielęgniarstwo i kierunku położnictwo.

W wyniku ukończenia studiów pielęgniarki i położne, które uzyskały kwalifikacje zawodowe poza terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej uzupełnią wykształcenie zawodowe do poziomu wykształcenia zawodowego, zgodnego z wymaganiami unijnymi, co przełoży się na możliwość podjęcia zatrudnienia przez te osoby na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Obecnie pielęgniarki i położne mogą wykonywać zawód na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyłącznie w zakresie i na warunkach określonych w decyzji wydanej przez Ministra Zdrowia.

Źródło: legislacja.rcl.gov.pl 

Czw., 11 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel