Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pierwsza w Polsce elektryczna karetka

Pierwsza w Polsce elektryczna karetka fotolia.pl

Do floty ambulansów złotoryjskiego szpitala dołączyła pierwsza w Polsce w pełni elektryczna karetka pogotowia. Baterie karetki starczą na przejechanie 300 km.

Cena nowej karetki to około 600 tysięcy złotych. Wyposażona jest m.in. w defibrylator, krzesło kardiologiczne, respirator i w instalację tlenową. Wyposażenie będzie pozwalało na stałe monitorowanie stanu zdrowia pacjentów.

Nowy ambulans posiada silnik elektryczny o mocy 85kW. Dzięki zainstalowaniu dwóch jednostek sterujących zasilanie wyposażenia jest oddzielone od zasilania auta. W ten sposób dostępność urządzeń medycznych jest niezależna od akumulatora karetki.

Elektryczny ambulans to pojazd, który będzie znacznie tańszy w eksploatacji od klasycznej karetki z silnikiem spalinowym. Jak zapewnia producent, poprawnie użytkowana bateria wytrzymuje przynajmniej 10 lat, nie psuje się także układ napędowy. Ponadto warto dodać, że pojazd jest praktycznie bez kosztowy, jeżeli chodzi o jego użytkowanie i serwisowanie.

Elektryczna karetka, jest też mniej szkodliwa dla zdrowia i środowiska. Co ciekawe, jest również cichsza i bardziej stabilna co przyczyni się do zwiększenia komfortu pacjenta przewożonego tego typu transportem.  

Pt., 19 St. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek