Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami I Forum Ochrony Zdrowia

Przed nami I Forum Ochrony Zdrowia fotolia.pl

„Jakość, dostępność, etyka – Europejski wymiar zdrowia” to hasło I Forum Ochrony Zdrowia, które odbędzie się 19-20 czerwca br. w Wąsowie. Tematami przewodnimi konferencji będzie wsparcie w odbudowie systemu ochrony zdrowia Ukrainy oraz kształtowanie wspólnej polityki zakupowej w Europie. Dodatkowo poruszone zostaną zagadnienia związane z zarządzaniem i finansowaniem ochrony zdrowia, innowacyjnością leczenia oraz digitalizacją sektora. Wydarzenie jest rozszerzeniem dyskusji podejmowanych podczas Forum Ekonomicznego w zakresie ochrony zdrowia.

Forum Ochrony Zdrowia towarzyszyć będzie spotkanie Ministrów Zdrowia z państw Europy Środkowo-Wschodniej. „Europejski wymiar zdrowia” będzie omawiany w dyskusjach o tematyce związanej z budową porozumienia solidarnościowego ponad podziałami dla wspólnej korzyści i rozwoju. Celem debat będzie analiza potencjału i przygotowanie rozwiązań ukierunkowanych na wsparcie ukraińskiego systemu ochrony zdrowia w czasie wojny oraz plan reformy i odbudowy po jej zakończeniu. Drugim zagadnieniem będzie wyznaczenie kierunku wspólnej polityki zakupowej krajów europejskich w celu osiągnięcia efektu skali i poprawy poziomu ochrony zdrowia państw członkowskich. O zagadnieniach dotyczących „jakości, dostępności i etyki” dyskutować będą cenieni w sektorze zdrowia eksperci z Europy. W zaplanowanych panelach dyskusyjnych poruszą tematy związane z rozwojem technologicznym oraz wykorzystaniem potencjału digitalizacji, innowacyjności oraz automatyzacji w ochronie zdrowia.

Podczas spotkania zaplanowano blisko 20 paneli dyskusyjnych z udziałem międzynarodowych gości. Wydarzeniami towarzyszącymi podczas konferencji będą: Forum Organizacji Pacjenckich, spotkanie dyrektorów szpitali i POZ z Ministrem Zdrowia oraz Forum Młodych Liderów Ochrony Zdrowia, które jest skierowane do studentów kierunków medycznych oraz młodych naukowców. Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie uroczysta Gala, na której zostaną wręczone Nagrody Forum Ochrony Zdrowia.

W konferencji przewidziano udział ponad 600 gości z całej Europy w tym: przedstawicieli rządu i instytucji międzynarodowych, ekspertów ochrony zdrowia, lekarzy, dyrektorów placówek medycznych – zarówno państwowych, jak i prywatnych, a także kadry zarządzającej sektorem farmaceutycznym, młodych naukowców i studentów kierunków medycznych oraz szerokie grono mediów lokalnych, ogólnopolskich i branżowych.

Szczegóły wydarzenia oraz rejestracja dostępne są na stronie www.forum-ekonomiczne.pl

Źródło: IP

Wt., 16 Mj. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska