Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program "Profilaktyka 40 PLUS" przedłużony

Program fotolia.pl

17 listopada br. Prezes NFZ podpisał nowelizację zarządzenia w sprawie umów o realizację programu pilotażowego „Profilaktyka 40 PLUS”.

Zmiana w ww. zarządzeniu związana jest z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 listopada 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego „Profilaktyka 40 PLUS” (Dz. poz. 2325), na mocy którego przedłużono okres trwania programu pilotażowego do 31 grudnia 2023 r.

Z zarządzeniem można zapoznać się tutaj.

Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. W związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki właśnie badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Program jest realizowany od 1 lipca 2021 r. i są nim objęte wszystkie osoby powyżej 40. roku życia.

Czw., 17 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka