Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Czwarta dawka dostępna dla medyków

Czwarta dawka dostępna dla medyków fotolia.pl

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od 17 sierpnia br. drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19 będzie mógł zaszczepić się personel medyczny, w tym pracownicy aptek oraz studenci kierunków medycznych.

Pracownicy podmiotów medycznych, personel medyczny, studenci kierunków medycznych oraz farmaceuci będą mogli przyjąć drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19. Otrzymają szczepionkę mRNA: Comirnaty (Pfizer) lub Spikevax (Moderna). Zalecamy przy tym szczepienie tym samym preparatem, co przy pierwszym szczepieniu przypominającym.

W nocy z 16 na 17 sierpnia wystawionych zostanie ok. 400 tys. e-skierowań. Na szczepienie będzie można także umówić się przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień (pod numerem 989) oraz w wybranych punktach szczepień. Studenci studiów medycznych na szczepienie zarejestrują się w punkcie szczepień z legitymacją studencką.

Od 22 lipca drugą dawką przypominającą mogą zaszczepić się osoby w wieku 60–79 lat lub 12+ z obniżoną odpornością po 120 dniach od pierwszej dawki przypominającej. Już wcześniej taką możliwość miały osoby w wieku 80+.

Źródło: MZ

Pt., 12 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska