Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Po pierwsze pacjent

Po pierwsze pacjent fotolia.pl

Rzecznik Praw Pacjenta będzie realizował projekt, dofinansowany z Funduszy Europejskich, pt. „ Po pierwsze pacjent”. W ramach projektu 1540 osób i 400 podmiotów leczniczych zostanie objętych różnymi formami wsparcia.

Rzecznik Praw Pacjenta będzie szkolić personel medyczny ze znajomości przepisów dotyczących praw pacjentów. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji personelu medycznego w zakresie przestrzegania praw pacjentów oraz poprawa standardów w tym obszarze, zarówno w podmiotach leczniczych udzielających świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, jak i w szpitalnictwie. Szkolenia będą wsparte fachowymi publikacjami. Tym samym działania projektowe skierowane są do pracowników podmiotów leczniczych między innymi do lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych jak i personelu administracyjnego.

Końcowymi beneficjentami działań projektowych będą pacjenci, których prawa pacjenta powinny być przestrzegane na jak najwyższym poziomie bez względu na to w jakim miejscu korzystają ze świadczeń zdrowotnych.

Projekt został zatwierdzony do dofinansowania w ramach działania 5.2. Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Całkowita wartość dofinansowania to 4 528 561,62 z tego, z budżetu Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, wynosi 4 017 549,19. Projekt będzie realizowany do 31.12.2022 roku.

Źródło: RPP 

Wt., 2 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek