28-29 listopada 2013 r. w godzinach od 9.00 do 16.30 w Warszawie odbędzie się szkolenie z zakresu funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce realizowane w ramach projektu Akademia NFZ. Szkolenie skierowane jest do kadry kierowniczej (wyższego i średniego szczebla) podmiotów działalności leczniczej posiadających umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartą z OW NFZ lub udzielających świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych na podstawie innych tytułów.
W programie szkolenia znalazły się
- Dzień 1: Rozwój kompetencji i umiejętności w zakresie zarządzania zespołem i organizacją pracy w oddziale oraz zarządzania czasem.
Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z zasadami zarządzania zespołem, w tym wzmocnienia wizerunku instytucji (zakładu opieki zdrowotnej), którą reprezentują poprzez wypracowanie pozytywnych relacji interpersonalnych. Ponadto uczestnicy poznają praktyczne techniki właściwego zarządzania czasem, by w pełni wykorzystać czas przeznaczony na karierę zawodową oraz życie prywatne. - Dzień 2: Zasady funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce
Celem szkolenia jest rozwój kompetencji w zakresie znajomości prawa aktualnie określającego system opieki zdrowotnej w Polsce, a także zaznajomienie z zasadami stanowienia prawa, w tym: omówienie odpowiedzialności i kompetencji głównych podmiotów systemu opieki zdrowotnej - instytucji (MZ, NFZ, Konsultant Krajowy, Konsultant Wojewódzki, organizacje reprezentatywne), omówienie zasad finansowania świadczeń, uprawnień do świadczeń opieki zdrowotnej. Drugi dzień szkolenia obejmuje również tematykę: Systemy rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej, Prawodawstwo i funkcjonowanie systemów opieki zdrowotnej w Polsce i Europie, Analiza rachunku kosztów w opiece zdrowotnej, w szczególności dotyczących procedur medycznych, Analiza danych medycznych
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Koszty dojazdu na szkolenie oraz ewentualnego noclegu pokrywa uczestnik szkolenia. Szkolenie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o rejestrowanie się na portalu http://akademia.nfz.gov.pl
O kwalifikacji na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: (22) 572 6459, 6039.
Źródło: NFZ