Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pacjenci oczekują nowoczesnego sprzętu i czystości

Pacjenci oczekują nowoczesnego sprzętu i czystości fotolia.pl

Dla blisko 70% pacjentów najważniejsze w szpitalu są dostępność nowoczesnego sprzętu medycznego oraz czystość, wynika z badania przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zdrowe Szpitale". Inicjatywa została objęta patronatem Związku Powiatów Polskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali.

Celem badania, które zrealizowano w ramach kampanii „Zdrowe Szpitale" (www.zdroweszpitale.pl) było poznanie oczekiwań społeczności lokalnych wobec standardów świadczenia usług szpitalnych w ich regionie. Wyniki pokazują, że najwięcej, bo blisko 70% respondentów, oczekuje dostępności nowoczesnego sprzętu i czystości oddziału. Nieco rzadziej wskazywano m.in. dobre wyposażenie sal chorych (47%) czy łatwy dostęp do łazienki (30%).

alt

- Oczekiwania pacjentów są jasne i zrozumiałe. Sprostanie im wymaga przede wszystkim dobrego zarządzania szpitalem, jego finansami, pracą personelu medycznego, mądrym rozwojem placówki. Mamy nadzieję, że wyniki naszego badania zainspirują do przemyśleń na ten temat pacjentów i władze samorządowe – komentuje Marcin Szulwiński, Prezes Grupy Nowy Szpital, współorganizator kampanii.

Badanie zrealizowane na próbie prawie 3000 osób z całej Polski jest elementem konkursu skierowanego do powiatów i miast na prawach powiatów, organizowanego w ramach kampanii „Zdrowe Szpitale". Mieszkańcy ponad 50 powiatów wypowiadali się na temat swoich oczekiwań dotyczących szpitalnych oddziałów, izb przyjęć oraz personelu medycznego. Całościowy raport z przeprowadzonego badania będzie dostępny bezpłatnie już w listopadzie b.r. Więcej informacji na temat kampanii i przeprowadzonych badań znajduje się na stronie www.zdroweszpitale.pl

Sob., 3 Lst. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka