Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszyły dwa rządowe programy wsparcia

Ruszyły dwa rządowe programy wsparcia fotolia.pl

Od 24 listopada ruszyły dwa rządowe programy wsparcia: Program wsparcia powiatu w organizacji i tworzeniu rodzinnych form pieczy zastępczej w 2023 r. oraz Asystent rodziny w 2023 r..

Rządowy program wsparcia powiatów w organizacji i tworzeniu rodzinnych form pieczy zastępczej w 2023 r.

Powiaty mogą już, za pośrednictwem wojewody, ubiegać się o wsparcie finansowe ze środków Funduszu Pracy w ramach rządowego programu wsparcia powiatu w organizacji i tworzeniu rodzinnych form pieczy zastępczej w 2023 r. Na realizację Programu przeznaczono do 40 000 000 zł.

W ramach Programu powiaty mogą uzyskać środki na:

  • dofinansowanie wynagrodzeń wraz z pochodnymi od wynagrodzeń zawodowej rodziny zastępczej oraz prowadzącego rodzinny dom dziecka,  przysługujących za 2023 r., począwszy od dnia 1 czerwca, za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia wskazanej funkcji;
  • dofinansowanie wynagrodzeń wraz z pochodnymi od wynagrodzeń rodziny zastępczej zawodowej pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego, przysługujących za 2023 r., począwszy od dnia 1 czerwca, za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia wskazanej funkcji.

W Programie stosowane są dwie stawki dofinansowania, w zależności od funkcji, jaką pełni podmiot, którego wynagrodzenia mogą zostać dofinansowane:

  • 1 900 zł za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia funkcji w okresie czerwiec-grudzień 2023 r. – w odniesieniu do rodziny zastępczej zawodowej (z wyłączeniem rodzin pełniących funkcję pogotowia rodzinnego) oraz prowadzącego rodzinny dom dziecka.
  • 2 360 zł za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia funkcji w okresie czerwiec-grudzień 2023 r. – w odniesieniu do rodziny zastępczej zawodowej pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego.

Więcej informacji o tym programie znajduje się tutaj

Asystent rodziny w 2023 r.

Gminy, za pośrednictwem wojewody, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe ze środków Funduszu Pracy w ramach Rządowego programu wspierania rodziny „Asystent rodziny w 2023 r.” Na realizację Programu przeznaczono do 30 000 000 zł.

W ramach Programu gminy mogą uzyskać środki na:

  • dofinansowanie dodatku do wynagrodzenia asystenta rodziny w wysokości do 2000 zł;
  • dofinansowanie kosztów zatrudnienia asystentów rodziny – w wysokości nieprzekraczającej 80% (wynagrodzenie wraz z pochodnymi), poniesionych kosztów za okres: listopad i grudzień 2023 r.

Więcej informacji o tym programie znajduje się tutaj.

Źródło: MRiPS

 

Pt., 1 Gr. 2023 0 Komentarzy
Tomasz Smaś
Redaktor Tomasz Smaś