Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Czujka Dymu Pod Każdą Strzechą" - ogólnopolska akcja OSP

fot.pixabay

Czujki dymu to urządzenia, które uratowały życie wielu osobom. Ich obecność jest szczególnie doceniana w okresie grzewczym. Niestety, montaż tego urządzenia nie jest wciąż wystarczająco popularny i próżno szukać go w polskich domach, szczególnie na wsi.

17 listopada w Senacie RP miała miejsce konferencja prasowa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP pod tytułem „Czujka dymu pod każdą strzechą”. Na zaproszenie mieszkańców, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych będą odwiedzać mieszkańców i sprawdzać ich domy pod kątem bezpieczeństwa pożarowego.

Koordynator krajowy projektu, Robert Klonowski, podkreślił dwie kluczowe cechy tej inicjatywy. Po pierwsze, program skupia się na zapobieganiu zagrożeniom pożarowym jeszcze przed ich wystąpieniem, a nie po. Po drugie, to pierwszy ogólnopolski program o takim charakterze nazwa „Czujka dymu pod każdą strzechą” symbolizuje determinację strażaków w dotarciu pod każdy dach, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Program obejmuje kilka istotnych elementów. Oprócz tradycyjnych działań edukacyjno-profilaktycznych, wprowadza innowacyjną koncepcję domowych testów bezpieczeństwa pożarowego. Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, po przeszkoleniu i wyposażeniu w specjalne check-listy, odwiedzać będą mieszkania na zaproszenie ich właścicieli, dokonując kompleksowej oceny bezpieczeństwa pożarowego. Co ważne, usługi świadczone w ramach programu są całkowicie bezpłatne i mają charakter wyłącznie doradczy. 

Źródło: www.zosprp.pl

Pt., 24 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś