Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs "człowiek bez barier"

Konkurs fotolia.pl

Już po raz 21. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji rozpoczęło poszukiwania wyjątkowych osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność i zaangażowanie stanowią wzór dla innych i motywację do przełamywania barier w życiu codziennym. W konkursie promowane i nagradzane są osoby, które  niezależnie od stopnia sprawności fizycznej łączy aktywna postawa życiowa – są przedsiębiorcze, biorą los w swoje ręce, dążą do spełniania marzeń, rozwoju zawodowego i społecznego, aktywnie pomagają innym. 

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. W 20. już edycjach nagrodzono w sumie 111 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, udowadniając, że mimo niepełnosprawności można odnosić sukcesy w życiu zawodowym i społecznym, pomagać innym, aktywnie pokonywać przeciwności losu i nie rezygnować ze swoich marzeń. 

Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami.

W tym roku Konkurs odbędzie się po raz  21. Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2023”, „Młodego człowieka bez barier“ i troje równorzędnych wyróżnionych.

Od lat Konkurs współtworzą również czytelnicy portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu „Integracja”, którzy swoimi głosami podejmą decyzję o tym, kto otrzyma Nagrodę Publiczności i tytuł „Osobowość internetowa”.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim 5 grudnia 2023 roku.

Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2023” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2023”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2023”. Termin naboru zgłoszeń upływa 22 września 2023 roku.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie Człowiek bez barier.

Źródło: www.integracja.org

Pt., 18 Sp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś