Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza kolejna edycja programu “Wzmocnij Swoje Otoczenie”

Rusza kolejna edycja programu “Wzmocnij Swoje Otoczenie” fotolia.pl

20 marca br. ruszył nabór do kolejnej edycji programu grantowego “Wzmocnij Swoje Otoczenie” dla lokalnych inicjatyw społecznych. Samorządy i ich jednostki organizacyjne (m.in. przedszkola, szkoły, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej) oraz organizacje pozarządowe mogą otrzymać na swój projekt grant w wysokości do 20 tys. złotych.

Nabór do tegorocznej edycji programu potrwa do 30 kwietnia. Swoim zasięgiem „Wzmocnij Swoje Otoczenie” obejmie aż 165 samorządów z 11 województw. Program dedykowany jest obszarom, na których Polskie Sieci Energetyczne prowadzą działania inwestycyjne lub eksploatują obecną infrastrukturę energetyczną.

Uczestnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie w jednej z siedmiu kategorii: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój przestrzeni publicznej, środowisko naturalne oraz zdrowie. Największą szansę na grant mają projekty skierowane do szerokiego grona odbiorców, które przynoszą trwałą pozytywną zmianę w otoczeniu. Lokalne instytucje i organizacje, które znają oczekiwania i rozumieją potrzeby swoich społeczności, mają możliwość zdobyć grant w wysokości do 20 tys. Zł.

Program „Wzmocnij Swoje Otoczenie” realizujemy po raz piąty z myślą o mieszkańcach gmin i powiatów, w których posiadamy, budujemy bądź modernizujemy infrastrukturę. Do współpracy i wprowadzenia zmian w najbliższym otoczeniu zapraszamy praktyków, lokalnych liderów i instytucje, które realizują swoje działania na rzecz społeczności lokalnych. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy uda się wprowadzić zmiany, które zaspokoją nie tylko bieżące potrzeby, ale będą służyły mieszkańcom przez długie lata – mówi Joanna Zając z wydziału komunikacji społecznej PSE.

Inspiracją dla uczestników mogą być pomysły z poprzednich lat. PSE nagradzały do tej pory m.in. zakup interaktywnych narzędzi dydaktycznych, takich jak gogle VR, budowy siłowni plenerowych, modernizacje szkolnych pracowni komputerowych, chemicznych i elektrotechnicznych, organizację zajęć z robotyki, wytyczenie szlaków rowerowych i pieszych, inicjatywy w dziedzinie ochrony środowiska, jak np. instalacja systemu napowietrzania stawów, jadłodzielnia, termomodernizacja budynku czy działania wzmacniające umiejętności mieszkańców w obszarze ochrony zdrowia. 

Regulamin programu, zasady zgłoszeń oraz przykładowe projekty z poprzednich edycji programu dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.

Źródło: ip

Czw., 23 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska