Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem fotolia.pl

Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, przypadający 22 lutego, jest obchodzony w Polsce od 20 lat. W okresie obejmującym ten dzień Ministerstwo Sprawiedliwości koordynuje obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym roku zaczął się 20 i potrwa do 26 lutego.

W akcję włączają się sądy, prokuratury, komendy policji, prawnicze samorządy zawodowe oraz organizacje pozarządowe w całej Polsce. Osoby dotknięte przestępstwem mogą wszędzie tam otrzymać bezpłatną poradę.

Instytucje, które dołączają do obchodów, organizują punkty informacyjne, a na swoich stronach internetowych publikują informacje o miejscu i godzinach funkcjonowania tych punktów.

Przez cały rok osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą zgłaszać się do placówek finansowanych ze środków Funduszu Sprawiedliwości. To ponad 300 miejsc działających w całej Polsce, w których można uzyskać bezpłatną, szybką i profesjonalną pomoc prawną i psychologiczną, a w razie potrzeby również materialną. Wykaz placówek znajduje się na stronie Funduszu Sprawiedliwości 

Do błyskawicznego kontaktu służy również całodobowa ogólnokrajowa Linia Pomocy Pokrzywdzonym (+48 222 309 900) oraz specjalny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Źródło: MS

Pon., 20 Lt. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Wojciech Dąbrówka