Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszył nabór wniosków w konkursie o tytuł „Dobroczyńca Roku”

Ruszył nabór wniosków w konkursie o tytuł „Dobroczyńca Roku” fotolia.pl

Do 10 lutego można zgłaszać firmy do 26. edycji konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Szansę na nagrodę mają przedsiębiorstwa prywatne, państwowe i fundacje utworzone przez firmy zaangażowane m.in. w pomoc uchodźcom i Ukrainie, wspierające działania na rzecz lokalnych społeczności, zdrowia, różnorodności, ochrony środowiska oraz angażujące pracowników w wolontariat. Hasło tegorocznej edycji to „Dobro nie zna granic!”.

Celem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku 2023" jest promocja społecznego zaangażowania i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców, w szczególności na poziomie lokalnym, popularyzacja i wspieranie rozwoju partnerskiej współpracy firm z organizacjami pozarządowymi oraz promocja współpracy firm i organizacji pozarządowych na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, określonych przez ONZ. To też najstarsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla firm, przedsiębiorców i fundacji firm oraz doskonała okazja do publicznego podziękowania darczyńcom za udzielone wsparcie w kategoriach: 

  • Kultura i edukacja.
  • Lokalne partnerstwa.
  • Ochrona środowiska i klimatu.
  • Pomoc społeczna i charytatywna.
  • Otwartość na różnorodność.
  • Zdrowy tryb życia.
  • Pomoc uchodźcom i Ukrainie.

Firmy mogą być zgłaszane wyłącznie przez organizacje pozarządowe. Z kolei w kategorii Wolontariat pracownicy firmy i fundacje firm mogą zgłaszać się same.

W tym roku Kapituła nagrodzi również firmę w kategorii specjalnej „Dobra współpraca biznesu i organizacji pozarządowych”, inspirowanej „Kartą zasad dobrej współpracy biznesu i organizacji pozarządowych”. Nagrodę otrzyma przedsiębiorstwo, które w najwyższym stopniu realizuje zasady w niej opublikowane. Kategoria ta ma na celu zebranie wzorcowych przykładów partnerstwa i pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie. W tej kategorii firmy mogą być zgłaszane jedynie przez organizacje pozarządowe.

Udział w Konkursie jest bezpłatny. Wnioski konkursowe oraz regulamin można pobrać na stronie: www.dobroczyncaroku.pl. Aby nominować firmę do tytułu „Dobroczyńcy Roku” należy wypełnić odpowiedni dla danej kategorii formularz zgłoszeniowy na stronie www.generatorspoleczny.pl (zakładając wcześniej indywidualne konto) do 10 lutego do godz. 13:00. 

Każdy wniosek zostanie oceniony przez ekspertów i ekspertki, a spośród najwyżej ocenionych Kapituła Konkursu wyłoni laureatów. W jej skład wchodzą m.in. przedstawiciele i przedstawicielki najważniejszych organizacji i instytucji związanych z rozwojem społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, UN Global Compact Polska, Forum Darczyńców, Business Centre Club, Pracodawców RP, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Konfederacji Lewiatan. 

Statuetki zostaną wręczone na uroczystej gali 31 maja 2023. 

Organizatorem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundatorem Konkursu - Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Źródło: www.dobroczyncaroku.pl

Czw., 12 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś