Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dzień Dobra

Dzień Dobra fotolia.pl

24 kwietnia będzie świętowany Dzień Dobra. Z tej okazji zostaną zorganizowane pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, podczas których będą prezentowane działania wolontariuszy Caritas. W Dniu Dobra zostaną przeprowadzone także zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Z tej okazji zostanie zorganizowanych ponad 1000 wydarzeń o charakterze charytatywnym i integracyjnym. Hasło tegorocznego Dnia Dobra to „Miejsce, które jest domem”. 24 kwietnia wolontariusze będą zbierać środki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Od samego początku konfliktu zbrojnego w Ukrainie Caritas wspiera uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Przystosował wiele budynków do potrzeb uchodźców. Znalazły w nich schronienie kobiety i dzieci przybywające z Ukrainy.

Wśród zapowiadanych atrakcji będą m.in. duży koncert Arki Noego w Poznaniu, taneczne spotkanie z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną w Częstochowie, Festyn Dobra z prezentacją działań diecezjalnej Caritas oraz koncertami zespołów MTA, Duża Rajska Kawa i TATU w Bydgoszczy, czy też występ grupy TGD w Radomiu, a także dziesiątki mniejszych i większych imprez w wielu miejscach Polski.

Pod linkiem www.dziendobra.pl można znaleźć wydarzenie w swojej okolicy.

Źródło: www.caritas.pl

Sob., 16 Kw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś