Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trwa nabór wniosków do programu „Dobry start”

Trwa nabór wniosków do programu „Dobry start” fotolia.pl

Ruszył nabór wniosków do programu „Dobry start”. To pomoc finansowa w kwocie 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. W tegorocznej edycji programu, wnioski można składać tylko drogą elektroniczną.

Celem programu „Dobry start” jest odciążenie rodzin i wyrównanie szans edukacyjnych dzieci. Świadczenie przysługuje bez kryterium dochodowego.

Rok 2021 przyniósł zmiany w programie „Dobry start” – teraz wnioski o świadczenie można składać tylko w formie elektronicznej, a obsługą całego procesu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że Polacy coraz chętniej korzystają z elektronicznej drogi wnioskowania o świadczenia i świetnie sobie z tym radzą. W 2018 r. procent wniosków o świadczenie „Dobry start” złożonych online wyniósł 48 proc., w 2020 r. – już 72 proc.

Od 1 lipca br. wniosek online, tak jak w poprzednich latach, można złożyć:

  • przez bankowość elektroniczną;
  • portal Emp@tia;
  • PUE ZUS.

Wnioski w ramach programu „Dobry start” można składać do 30 listopada br.

Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to środki trafią do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Źródło: MEiN

Pt., 9 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska