Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak nie dać się mrozom?

Jak nie dać się mrozom? fotolia.pl

Nadchodzą spore mrozy, synoptycy w najbliższych tygodniach przewidują, że w najbliższych dniach temperatura spadnie poniżej kilkunastu kresek na termometrze. Jak ustrzec się przed mrozami? O czym należy pamiętać?

Ostrożność na drogach

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Kierowcy powinni dostosować prędkość do panujących, trudnych warunków atmosferycznych.

Niebezpieczny lód

Pamiętajmy również, aby wystrzegać się ryzykownych spacerów po zamarzniętych rzekach, stawach i innych zbiornikach wodnych. Takie zachowania niosą za sobą ryzyko zarwania się lodu i mogą doprowadzić do tragicznych konsekwencji.

Trujący czad

W chłodne dni, podczas dogrzewania domów i mieszkań, wzrasta także zagrożenie związane z zatruciem tlenkiem węgla, popularnie określanym „czadem”. Żeby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, konieczne jest systematyczne zlecanie przeglądów przewodów kominowych. Trzeba pamiętać, że tylko sprawne i używane zgodnie z instrukcją urządzenia grzewcze zapewnią nam bezpieczeństwo korzystania. Nie należy ich zasłaniać i przykrywać. Swobodny przepływ powietrza musi być zapewniony przez kratki wentylacyjne. Co istotne, obecność czadu w pomieszczeniu może wykryć czujnik.

Bezdomni i osoby starsze

Służby apelują również, aby zimą zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze – zwłaszcza takie, które po zmroku przebywają na zewnątrz budynków. Należy zawiadomić Policję lub inne służby ratownicze za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Pamiętajmy, że dzwoniąc na numer alarmowy 112, możemy uratować komuś życie.

Źródło: www.gov.pl 

Czw., 14 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek