Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Standardy w pomocy społecznej

Standardy w pomocy społecznej fotolia.pl

W poniedziałek 3 października 2011 r., w Hotelu Gromada w Olsztynie, odbędzie się konferencja "Standardy Usług i Modele Instytucji – Pilotażowe Wdrażanie".

Będzie to pierwsza spośród czterech konferencji regionalnych, które mają za zadanie zainicjować dyskusję na temat procesu standaryzacji w pomocy społecznej, jak również zaprezentować wypracowane Standardy Usług i Modele Instytucji, które w najbliższych miesiącach za pomocą konkursu ogłoszonego przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich będą testowane i wdrażane przez instytucje pomocy społecznej w ramach fazy pilotażu.

Konferencja w Olsztynie organizowana jest we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Federacją Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rozpocznie się od przedstawienia założeń polityki senioralnej oraz innowacyjnych działań prowadzonych w jej ramach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Szczegółowy program konferencji do pobrania tutaj.

Konferencje „Standardy Usług i Modele Instytucji – Pilotażowe Wdrażanie" organizowane są w ramach Zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej", realizowanego w projekcie systemowym 1.18: „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej informacji o projekcie 1.18 w zakładce „Standardy w Pomocy".

Źródło: WRZOS

Wt., 27 Wrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka