Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wspieramy mamy

Wspieramy mamy fotolia.pl

25 maja zakończyła się IV edycja programu społecznego AXA „Wspieramy Mamy”. Wyłoniono 12 zwycięskich projektów, które otrzymają prawie 140 tys. złotych dotacji.

W 2007 roku AXA przeprowadziła badanie społeczne dotyczące sytuacji polskich matek. Raport z badań stał się inspiracją dla powołania programu „Wspieramy mamy”. Jego celem jest pomoc finansowa i merytoryczna organizacjom działającym na rzecz matek w Polsce. Partnerem w tym przedsięwzięciu są Inwestycje Społeczne, firma specjalizująca się w działaniach na styku biznesu i działań charytatywnych. Do udziału w nim zapraszane są organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, jako specjaliści w wybranych dziedzinach, dzięki którym możliwe jest dotarcie do tych matek, które potrzebują pomocy.  Program AXA „Wspieramy Mamy” realizowany jest na kilku płaszczyznach: wsparcia finansowego, informacji i promocji oraz zaangażowania pracowników AXA.

W tym roku wyróżniono m.in.  projekt „Skąd czerpać siły” Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z zespołem Downa ,,Bardziej Kochani” skierowany był do kobiet, które urodziły dziecko z zespołem Downa. Jego celem była pomoc mamom w zaakceptowaniu niepełnosprawności dziecka oraz w radzeniu sobie ze stresem i z obawami, jakie pojawiają się po jego narodzeniu, inicjatywę „FAScynujące macierzyństwo”  krakowskiego Stowarzyszenia Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych "Pro Familia" dla matek  adopcyjnych i zastępczych  dzieci z Płodowym Zespołem Alkoholowym (FAS), „Bajkoterapia - my mamy - opowiadamy” zrealizowany przez Gnieźnieński Oddział Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa.

W czasie wszystkich edycji programu zgłoszono 890 wniosków o dotację z całego kraju.

38 wybranych organizacji pozarządowych zrealizowało swoje projekty, w których udział wzięło około tysiąca matek. Łączna kwota przekazanego przez AXA wsparcia w czterech edycjach to: prawie 514 tys. zł. Projekty zrealizowane w ramach programy pozwoliły m.in. na powstanie Banku Czasu Matek, uruchomieniu platformy wymiany usług i doświadczeń pomiędzy kobietami, opracowanie książeczki dla dzieci o niepełnosprawności rodziców pt. „Moja mama jeździ na wózku”, realizację filmu o autyzmie.

Pon., 6 Czrw. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Barbara Łączna