Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza konkurs Lodołamacze 2011

Rusza konkurs Lodołamacze 2011 fotolia.pl

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) już po raz szósty zaprasza do wzięcia udziału w konkursie promującym zatrudnianie osób niepełnosprawnych Lodołamacze 2011. Patronat honorowy nad konkursem objęła Pierwsza Dama RP, pani Anna Komorowska.

Ideą akcji jest wyróżnienie pracodawców, podchodzących do zatrudniania osób niepełnosprawnych w sposób dojrzały i odpowiedzialny. Statuetka Lodołamacza jest wyróżnieniem dla tych, którzy decydując się na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, organizują im przyjazne miejsca pracy i dogodne formy świadczenia pracy, przełamują bariery, walczą z niechęcią i obojętnością społeczeństwa.

W konkursie mogą brać udział firmy, które zatrudniają osoby niepełnosprawne i czynnie biorą udział w ich aktywizacji zawodowej poprzez tworzenie nowych miejsc pracy i system podnoszenia kwalifikacji, a także wspieranie integracji i motywacji takich pracowników.

Tegoroczna edycja została podzielona na dwie części: etap regionalny, wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju, oraz centralny, w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2011.

W pierwszym etapie kapituły regionalne na podstawie nadesłanych materiałów dokonają analizy i wyłonią regionalnych laureatów w kategoriach:

  • zatrudnienie chronione
  • otwarty rynek pracy
  • pracodawca nieprzedsiębiorca.

Kapituły mają także prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień w kategoriach:

  • Super Lodołamacz
  • Lodołamacz Specjalny

Zgłoszenia można składać do dnia 31 lipca 2011 roku. Regionalni zwycięzcy przejdą automatycznie do etapu centralnego konkursu. Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 27 września 2011 roku, podczas Wielkiej Gali Lodołamaczy, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Więcej informacji na stronie organizatorów dostępnej po kliknięciu tutaj.

Wt., 10 Mj. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka