Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pozytywka - konkurs grantowy

Pozytywka - konkurs grantowy fotolia.pl

Rusza II Edycja Konkursu Grantowego „Pozytywka" na najlepsze projekty zwiększające szanse rozwoju dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością słuchu!

Najciekawsze projekty z zakresu wyrównywania szans rozwoju, zwiększające dostęp do edukacji oraz wspierające integrację społeczną dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością słuchu mogą liczyć na wsparcie finansowe w II Edycji Konkursu Grantowego „Pozytywka" organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w partnerstwie z „Newsweek Polska". Uczestnicy Konkursu mogą ubiegać się o grant w wysokości do 10 000 zł. Łączna wysokość grantów w II Edycji Konkursu wynosi 50 000 zł.

Konkurs Grantowy „Pozytywka" to konkurs realizowany w ramach Funduszu na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością „Pozytywka", który został powołany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w partnerstwie z „Newsweek Polska". Fundusz „Pozytywka" to fundusz wieczysty, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Podobnie jak w poprzedniej Edycji Konkursu, w tym roku „Pozytywka" gra na rzecz wsparcia dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością słuchu.

Kto może wziąć udział w Konkursie Grantowym?

Udział w Konkursie mogą wziąść fundacje i stowarzyszenia oraz grupy nieformalne które prowadzą działalność skierowaną do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością słuchu. W przypadku grup nieformalnych wymagane jest pozyskanie partnera w postaci fundacji lub stowarzyszenia posiadającego osobowość prawną.

Jakie projekty można zgłaszać w II Edycji Konkursu Grantowego „Pozytywka"?

Zgłaszane projekty dotyczyć mogą szerokorozumianej pomocy dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością słuchu, przyczyniających się do poprawy sytuacji życiowej i społecznej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością słuchu.

W jaki sposób można wziąć udział w Konkursie?

Aby wziąć udział w Konkursie należy w terminie do 20 maja 2011 r. złożyć wniosek w formie wypełnionego formularza Konkursu wraz z załącznikami określonymi w Regulaminie II Edycji Konkursu.

Ważne terminy:

  • 20 maja - zakończenie przyjmowania wniosków
  • 16 czerwca - posiedzenie Rady Funduszu i rozstrzygnięcie Konkursu Grantowego
  • 20 czerwca - ogłoszenie laureatów Konkursu

Szczegóły dotyczące konkursy w tym formularz zgłoszenia dostępne są po kliknięciu tutaj
Wt., 10 Mj. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka