Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Limit przyjęć na studia lekarskie i dentystyczne 2024/2025

Limit przyjęć na studia lekarskie i dentystyczne 2024/2025 fotolia.pl

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie limitu przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym na rok 2024/2025.

Limit przyjęć na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów stacjonarnych w języku polskim uwzględnia zarówno miejsca dla obywateli polskich, jak również miejsca dla cudzoziemców.

Aktualnie zgodę na prowadzenie studiów posiada 28 uczelni (w tym 1 uczelnia posiadająca filię). Na studia na kierunku lekarskim projektowany limit przyjęć ogółem wynosi 9 636 miejsc (w tym na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów stacjonarnych w języku polskim wynosi 6 228 miejsc, na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów niestacjonarnych w języku polskim – 1 569 miejsc oraz na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w języku innym niż język polski  – 1 839 miejsc).

Natomiast na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym projektowany limit przyjęć wynosi 1 366 miejsc (w tym na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów stacjonarnych w języku polskim wynosi 822 miejsc, na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów niestacjonarnych w języku polskim – 256 miejsc oraz na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w języku innym niż język polski – 288 miejsc).

Z całością rozporządzenia można zapoznać się tutaj 

Sob., 8 Czrw. 2024 0 Komentarzy
Patrycja Grebla-Tarasek
Redaktor Patrycja Grebla-Tarasek